Szlak archeo-geologiczny

Woj. świętokrzyskie jest mocno promowane jako mekka geologiczna, można powiedzieć geoturystyczna. Połączenie archeologii i geologii ma sens (nawet istnieje odrębna dziedzina - geoarcheologia) jednakże trochę to zawęża możliwości geoturystyki. Nie zmienia to jednak faktu, że świętokrzyskie ma się czym pochwalić, a Regionalna Organizacja Turystyczna nie śpi i działa na rzecz promocji geologicznych walorów województwa.
Polecam gorąco to opracowanie!

2 komentarze:

  1. ROT może i działa na rzecz promocji walorów geologicznych tego obszaru, ale nie bez potknięć... o czym można się było przekonać na dostępnej na ich stronie ulotce odnoszącej się do tego szlaku, która zawierała MASĘ błędów, ale to opracowanie jest jak się wydaje na pierwszy rzut oka jak najbardziej poprawne... no cóż region świętokrzyski jest niezwykle ciekawy geologicznie, ale szlak chyba nie do końca przemyślany....

    OdpowiedzUsuń
  2. Na potknięciach człowiek się uczy - przecież ich ekipa nie należy do grona ekspertów dziedzin geologii czy archeologii. Org. zajmuje się ogólnie pojętą promocją. Wiedzę to mają, ale raczej turystyczną,czy marketingową.

    OdpowiedzUsuń