Nasza wewnętrzna menażeria

Nie jest to książka o geoturystyce. O żadnej ze znanych form turystyki. Nie prezentuje obiektów geoturystycznych, czy jakichkolwiek geologicznych. Zresztą, o geologii to też tam niewiele jest. Dlaczego zatem takie opracowanie polecam na moim blogu? Ano dlatego, że każdy żywy przewodnik geoturystyczny, chcący snuć opowieści fascynujące, chcący "zabłysnąć wiedzą", zaciekawić odbiorce, zarazić swoją pasją i zareklamować geoturystykę, powinien przeczytać ta książkę. To brawurowa podróż przez miliardy lat ewolucji, która zapisana jest w skamieniałościach i w.....naszych, ludzkich organizmach! To niesamowite, ale badanie skamieniałości pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy, a znajomość ludzkiej anatomii uzupełnia zatarte już w skałach ślady ewolucji. Autor pokazuje w bardzo przystępny sposób zawiłości biologii organizmów i paleontologii by przekonać nas, że nosimy w sobie "wewnętrzne ryby, płazy czy gady" a nawet robaki:)
Wydaje mi się, że na trasie geoturystycznej prezentującej ślady życia na Ziemi, znajomość zagadnień prezentowanych przez Neila Shubina będzie bardzo pomocna. Gorąco polecam!


Neil Shubin 2008. Nasza wewnętrzna menażeria. Podróż w głąb 3,5 miliarda lat naszych dziejów. Wyd. Pruszyński i S-ka. Przełożył Marcin Ryszkiewicz.

.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza